Fogalma: „A fenntarthatóság az emberiség jelen szükségleteinek kielégítése, a környezet és a természeti erőforrások jövő generációk számára történő megőrzésével együtt.”
Vidéki szálláshelyünkön felelős tulajdonosokként arra törekszünk, hogy az emberi és természeti környezetünk kialakításával minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyjunk magunk után.
A birtok környezetének kialakításakor az épületek passzív ház építési technológiája, fűtési és hűtési rendszerének okosházzal történő vezérlése csökkenti a felhasznált energia mennyiségét. A birtok energiaellátása (mely már nemcsak az emberi lakókörnyezet és pihenést szolgáló élményelemek működtetéséhez, hanem az ember közlekedésének elősegítéséhez – elektromos autók töltéséhez is hozzájárul) nem foszilis energiahordozóból, hanem napelempark által megtermelt energiából történik.
A keletkező szervetlen hulladék szelektív gyűjtése már az emberi tevékenységével keletkező hulladék későbbi minél nagyobb százalékú felhasználásához járul hozzá. A keletkező szerves hulladék (mind a lakókörnyezetben, mind a mezőgazdasági termelés során) pedig a birtok növényeihez komposztálás után kerül kiszórásra.
A keletkező szennyvízből iszapzsákos szennyvízfeldolgozással, lebontó baktériumokkal szerves trágyát állítunk elő, míg a megtisztított szennyvizet a növények gyökereihez juttatjuk.
Vidéki szálláshelyünk természetének jövő generációja számára ökológiai, bio gazdálkodásunk segít, hogy a lehető legkevesebb vegyi anyaggal kezeljük a talajt, a vizeket és összességben a természeti környezetet, hogy ezzel a tevékenységünkkel a bolygót jobban megterhelnénk, mint amennyire az önmagától regenerálódni képes.
E mellett a szőlőbirtok újratelepített szőlőültetvényéhez olyan rezisztens szőlőfajtákat (Fehér szőlő – Borsmenta; vörös szőlő – Pino Regina, csemegeszőlő – Julcsi) ültettünk, melyek magyar, pécsi Kertészeti Egyetemen kikísérletezett szőlőfajtái, melyek a szárazságot, gomba és vírusfertőzéseket jobban viselik, mint hagyományos régi szőlőfajták. Ezzel hosszú távon felkészítjük növényeinket a változó klímához. A szőlő sorok között már a növénytakarót megőrizve, a növényfajták változatosságával és talajtakarással növeljük a talajban a nedvességet.
A birtok területének vízháztartásának növelése céljából a domboldalon teraszokat alakítottunk ki, ahonnan a víz már nem tud eltávozni, lemosni a termőréteget, ill. az épített környezetnél keletkező esővizet összegyűjtve szikkasztjuk el a birtok növényeinek gyökeréhez.
Úgy gondoljuk, a jelen technológiai szint mellett birtokunk a lehető legmagasabb szinten tudja vendégeink szükségleteit kielégíteni a környezeti és természeti erőforrások megőrzése mellett, illetve ha vendégként ezt a helyet választja, akkor ehhez és ennek megőrzéséhez mind hozzájárul.